0587/12/2018 4 czerwca 2018 19 czerwca 2018
0587/12/2018

Jeszcze nie teraz. Obowiązują dotychczasowe przepisy; Z niedowieżaniem…; SMART PRZEJŚCIE dla pieszych; Weszły w życie 4.6.2018 r. choć zmiany odłożone; Ministerstwo nie znajduje uzasadnienia do zmiany przepisów; Zapobiegajmy wypadkom; Egzamin kat. B+E w oddziałach zamiejscowych. Też o projekcie ustawy o kierujących; Dziecku nie są potrzebne przepisy, a odpowiedzialny za bezpieczeństwo opiekun – mówi mł. insp. Jacek Mnich; Lidzbark Warmiński ma zebrę w grafice 3D!; Nazywa się oplatą emisyjną, ale…; Oznakowano 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych; Korytarze życia do podręczników!; Rozpoczyna się Kongres Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy; Spotkanie ludzi nieobojętnych; Kongres nieobojętnych; Ustawa o tachografach uchwalona; Odpowiedzialność rodziców; Uprasza się kierowców o parkowanie minimum 10 metrów od pasów; Czy przepis nie będzie nadużywany?; Minister Zagórski mówi: od 1 października; Tzw. zielona koperta jest jedynie symbolem; Nadchodzi powtórka z lex Szyszko? – pyta „Gazeta Prawna”; Dzieci ratowały dzieci; Słuchać czy nie słuchać? (Nie)bezpieczna muzyka; Bogdan Oleksiak: - Przygotowaliśmy rozwiązania, które sa propozycją. – Zapraszam do wypowiedzi; Tomasz Barnaś. Powinniśmy grać do jednej bramki; Dobre jakościowo opony to także bezpieczeństwo na drodze; Żegnamy Betę Lewandowską; Prawo w obrębie przejść dla pieszych; Leszek Plawiak. Osobowość kandydata na kierowcę i kierowcy; Milion przeprowadzonych egzaminów; XIX Ogólnopolski Konkurs INSTRUKTOR ROKU 2018. Zaproszenie do Piły; Odpowiedź w sprawie petycji; To ile mają tych terminali?; Jan Szumiał. Cena jazdy z osobą towarzyszącą;

News tygodnia

featured_article.title
Bogdan Oleksiak: - Przygotowaliśmy rozwiązania, które są propozycją. - Zapraszam do wypowiedzi
15 czerwca 2018

8 czerwca br. w trakcie trwającego Kongresu Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy 2018 niecierpliwie oczekiwano wystąpienia Bogdana Oleksiaka, dyrektora Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury. Na wstępie B. Oleksiak przekazał niezwykle istotne informacje.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Zbigniew Drexler. O znakach drogowych i niestosowaniu się do nich
20 czerwca 2018

Czytelniczka zadała naszym ekspertom trudne, ale bardzo ważne pytanie. Mieszkając w małym spokojnym miasteczku, na równie małej ulicy… jednak czuje się zagrożona. O radę poprosiliśmy eksperta tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS, Zbigniewa Drexlera. 

Statystyka

featured_article.title
Dobre jakościowo opony to także bezpieczeństwo na drodze
15 czerwca 2018

Ponad 12 tysięcy opon do samochodów osobowych sprawdzili inspektorzy z 15 państw w ramach zakończonej właśnie międzynarodowej akcji MSTyr15. W projekcie wzięły udział: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Polska, Rumunia, Hiszpania, Szwecja oraz Turcja. Kontrole były finansowane z unijnego programu badań i innowacji Horizon2020, a koordynowała je międzynarodowa organizacja Prosafe.

Przegląd prasy

featured_article.title
Odłóż smartfon i żyj
21 czerwca 2018

Zombie na ulicach Warszawy? To nie kampania reklamowa amerykańskiego serialu, ale coraz częstsza przyczyna wypadków na całym świecie. Nie chodzi o fikcyjne żywe trupy, ale o pieszych pochłoniętych smartfonami. Problem ten dostrzegają również stołeczni motorniczy, dlatego właśnie Odłóż smartfon i żyj jest hasłem tegorocznej, X edycji kampanii Tramwajów Warszawskich Bądźmy Razem Bezpieczni.

Ogłoszenia

featured_article.title
Używaj tekstów ujednoliconych
1 sierpnia 2018

Udostępniliśmy właśnie kolejną aktualizacje elektronicznego zbioru aktów prawnych pn. ePD (elektronicznePrawoDrogowe). W lipcu br. dokonaliśmy ujednolicenia ustaw i rozporządzeń, opublikowaliśmy teksty rzeczywiste oraz projekty.