0547/17/2016 12 września 2016 28 września 2016
0547/17/2016

Paweł Żuraw. Molestowanie w trakcie nauki jazdy; projekty rozporządzeń o szkoleniu i o egzaminowaniu podpisane do publikacji; Ministerstwo Sprawiedliwości konsultuje ustawę zaostrzającą kary; 5997 ośrodków szkolenia kierowców i 25 800 instruktorów; Baza zawiera 2661 pytań, 233 odrzucono - migającego nie będzie; status prawny WORD? cena minimalna trafi pod obrady Zespołu Doradczego; Sekretariat KR BRD pod nadzorem podsekretarz Justyny Skrzydło; resort wyznaczył członków zespołu doradczego; Komunikat Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa; dyrektorzy WORD-ów postulują pogłębioną analizę; „Dziennik Łódzki” pata o zmiany w WORD-ach; rusza kolejna edycja konkursu Partner BRD; Autostradą na motocyklu - radzi Marcin Kukawka, instruktor techniki jazdy; To nie koniec z rowerami; Wzorowa postawa małych chłopców; Pomóż pomagać. Film edukacyjny POJAZD UPRZYWILEJOWANY; Konkurs INSTRUKTOR ROKU 2016; Dzień Otwarty WORD Elbląg; Kolejny instruktor nauki jazdy znalazł śmierć na drodze; Małgorzata Downarowicz i jej podróży ciąg dalszy. Dzisiaj Bułgaria (cz. 2); EDWARD czyli Europejski Dzień bez Ofiar na Drogach; Miasto ma być dla pieszych. Bytomska perspektywa piesza; W Ministerstwie Infrastruktury o inteligentnym transporcie; Serpentyny pod kontrolą; A jednak. Karetki bez sygnalizacji już na buspasach; Niebezpieczne 30 minut po wschodzie; Drogi publiczne są dla wszystkich. Jednak potrzeba wzajemnego zrozumienia; EKSPERT WYJAŚNIA. Pytanie egzaminacyjne: wyprzedzanie; Podręcznik EKZ: Szkolenie okresowe; Warsztaty bezpiecznej jazdy dla seniorów; o...

Rozmowy

featured_article.title
Marek Dworak o niesłyszącym kandydacie na kierowcę i znoszeniu barier
8 października 2016

W Krakowie 12 października 2016 r. odbędzie się seminarium pn. ZNOSIMY BARIERY! NIESŁYSZĄCY KANDYDAT NA KIEROWCĘ KATEGORII A i B, którego MORD Kraków jest organizatorem. To wydarzenie otwiera ogólnopolską kampanię społeczną na rzecz niesłyszących kierowców. Czy - Pana zdaniem - osoby głuche i niedosłyszące mogą być dobrymi i bezpiecznymi kierowcami? Czy mogą być aktywnymi uczestnikami ruchu drogowego? Rozmowa z dyrektorem MORD Kraków Markiem Dworakiem.

Statystyka

featured_article.title
Na drogach śmierć poniosło 49 osób
1 listopada 2016

Akcja „Znicz 2016” - największe zabezpieczenie w skali kraju: rozpoczęła się w piątek 28 października i trwa aż 6 dni do środy 2 listopada.

Przegląd prasy

featured_article.title
Jedź swoim torem
4 listopada 2016

Niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach oraz przekraczanie linii wyznaczającej granice toru jazdy to tylko niektóre z bardzo niebezpiecznych nawyków kierowców, które mogą prowadzić do tragedii. Kodeks drogowy bezwzględnie zobowiązuje kierowców do jazdy wyznaczonym oraz przekraczanie linii wyznaczającej granice toru jazdy to tylko niektóre z bardzo niebezpiecznych nawyków kierowców, które mogą prowadzić do tragedii. Kodeks drogowy bezwzględnie zobowiązuje kierowców do jazdy wyznaczonym torem.

Ogłoszenia

featured_article.title
Podręcznik EKZ: Szkolenie okresowe
28 września 2016

Od dłuższego czasu na rynku pokazywały się podręczniki dla kierowców skażone dwoma podstawowymi “grzechami”. Po pierwsze były za obszerne, a po drugie napisane językiem przepisu, czyli nie zawsze zrozumiałym dla kierowcy. Większość kierowców nie sięgnie...