0557/04/2017 28 lutego 2017 28 marca 2017
0557/04/2017

Kodeks karny zaostrzony. Zmiana też w ustawie - Prawo o ruchu drogowym; Nie ma edukacji komunikacyjnej młodzieży. A co z młodymi kierowcami?; Samo restrykcyjne prawo nie wystarczy! Brakuje prewencji! - obawiają się posłowie; Jaki macie pomysł na kursy dla młodych kierowców - pyta poseł Piotr Pyzik; „Gazeta Prawna” o propozycjach ustawy, której jeszcze nie ma; Filip Grega. Nihil novi - „o szkoleniu bez szkolonych”; Maciej Wroński. Czy prawem możemy zapewnić bezpieczeństwo?; Sławomir Gołębiowski. O defensywnej jeździe słów kilka; podwyżki cennika za badania lekarskiej raczej nie będzie; stały na parkingach, bo nie było rozporządzenia; minister powołał kolejny Zespół. Ten bez przedstawicieli branż; petycja ws. pierwszeństwa pieszego poza skrzyżowaniem; Pragnę zapewnić Pana Posła, że zagadnienia dotyczące brd zostaną uwzględnione w podstawie programowej dla szkół ponadpodstawowych i będą miały odpowiednio szeroki zakres - informuje MEN. Prekonsultacje w kwietniu; warunki techniczne pojazdu - zmiana rozporządzenia; Nie klęcz na jezdni!; Jazda zgodna z przepisami nie jest już „obciachem”; konferencja ekspercka PBD; kolejny raz samochód śmiercionośnym narzędziem w rękach terrorysty; Robert Dorosz. W kwestii nieoznaczonego pasa ruchu; stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym - luty 2017. Zginęło 141. osób; otwieraj drzwi jak Holender - metoda the Dutch Reach; odszedł Ryszard Kubisiak „Kuba”; o…

News tygodnia

featured_article.title
Za trzeci egzamin płaci instruktor? Może stwórzmy Fundusz BRD?!
20 czerwca 2017

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu Marek Staszczyk zaproponował obciążenie kosztem - kolejnego niezdanego egzaminu państwowego kandydata na kierowcę - na instruktora nauki jazdy osoby. 

Rozmowy

featured_article.title
Zdajemy egzamin i dopiero zaczynamy się uczyć - mówi kierowca rajdowy
16 maja 2017

Gościem programu Anny Wojdy #RZECZoPRAWIE była Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy. 

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Jak wyjść z wodnego poślizgu?
13 czerwca 2017

Choć z ryzykiem poślizgu kojarzy się raczej zima i oblodzona nawierzchnia dróg, równie niebezpieczna sytuacja na drodze może przydarzyć się kierowcy także latem. 

Legislacja

featured_article.title
Czy resort zmieni zdanie?
28 czerwca 2017

Do Komisji Infrastruktury do I. czytania skierowany został projekt noweli ustawy o kierujących pojazdami. Jest to poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami przewidujący umożliwienie osobom posiadającym prawo jazdy kategorii B, od co najmniej 3 lat, poruszania się motocyklami trójkołowymi (druk 1654). 

Przegląd prasy

featured_article.title
Przy drogach powstaną ładowarki do aut elektrycznych
29 czerwca 2017

Przy głównych polskich drogach stanie 200 ładowarek do samochodów elektrycznych. Do 2020 r. przy głównych polskich drogach ma stanąć 200 ładowarek do samochodów elektrycznych - poinformował prezes Greenway Infrastructure Poland Rafał Czyżewski. Wśród nich znajdą się też punkty ultraszybkiego ładowania - dodał. Instalacja pierwszych ultraszybkich ładowarek wyznaczy zupełnie nową jakość technologiczną i może przyczynić się do upowszechnienia samochodów elektrycznych w kraju - zaznaczył.