0605/07/2019 21 marca 2019 9 kwietnia 2019
0605/07/2019

OSK mają szansą szkolić także posiadających uprawnienia; Rower to pojazd; Nowy elektroniczny pobór opłat coraz bliżej; W roku 2018 zginęło 31 osób więcej (2 862)! Wypadków drogowych było mniej (31 674); Kacper Paterek. Całe moje życie to przygoda z branżą; Róbmy to!; Cel jest wspólny!; Resort spraw wewnętrznych o podejmowanych działaniach dla poprawy bezpieczeństwa pieszych; Ryszard Gadziński. Być może zawody instruktora i egzaminatora są zbyt łatwo dostępne?; Paraliż szkolenia i egzaminowania? Odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury; Rozporządzenia dot. profesjonalnych tablic samochodowych; Kazimierz Opoka. Pojazdem specjalnym z prawem jazdy kat. B; Jazda na suwak - odpowiedź ministerstwa; Pasy akustyczno-wibracyjne; Grzegorz Dzienisiewicz. Pieszy i kierowca! Niestety – bagatelizują przepisy ruchu drogowego!: W Poznaniu mówili o jakości pracy i odpowiedzialności; Artur Paczkowski. Mobilność z kat. AM; W sprawie osławionej „suszarki”; Akcja: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”; To my odpowiadamy za poziom przygotowania kierowców do jazdy - mówi Kamil Pijanowski; Nie ma złego czasu na dobre rozwiązania – uważa Bogdan Rzońca, szef sejmowej Komisji Infrastruktury; Wybrano nowy zarząd PFSSK; Technologie w służbie bezpieczeństwa na drodze. Jak z nich korzystać?; W sprawie bezpłatnych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych; Jakub Dymowski. Czym jest pokora na drodze?; Nie chcą internetowych szkół jazdy; Komunikat Ministerstwa Infrastruktury: Porządkujemy rynek przewozu osób; Wyrok w sprawie opłat za usuwanie pojazdów; Janusz Jokiel. Nieznane przepisy dotyczące przejścia dla pieszych?; Błędu w ustawie nie ma; Jutro Dzień Grzeczności za Kierownicą!; Bezpieczeństwo ruchu drogowego z… poślizgiem; Jest nowy wiceminister infrastruktury; Definicja pojazdu fabrycznie nowego w interpretacji resortu infrastruktury; Marek Górny rozmawia z prezesem SKVZYJaroslavem Prekopem; Chcą badać kierowców-seniorów; O samorządzie chcą wiedzieć jeszcze więcej; na drogach UE w 2018 roku zginęło 25 100 osób; To szkolenie dla stawiających na jakość - mówi Krzysztof Wójcik; Zmiany rozporządzenia w sprawie badań lekarskich kierowców; To nie jest trafiona propozycja - ocenia resort. Egzaminy teoretyczne pozostają bez zmian; Andrzej Sural. Ośrodki szkolenia to biznes, który nas utrzymuje; Jutro w Białymstoku;

News tygodnia

featured_article.title
Bezpiecznych wyjazdów i powrotów – życzy Konrad Romik, sekretarz KRBRD
20 kwietnia 2019

Życzę wszystkim spokojnych, ciepłych, radosnych Świąt.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Życzę wszystkim, żebyśmy wszyscy wrócili do swoich obowiązków po Świętach i żeby każdy z nas dojechał do punktu docelowego i bezpiecznie z niego wrócił - mówi Konrad Romik - Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Kierowcy sprawdzają swoje punkty karne
17 kwietnia 2019

Wczoraj mieliśmy Europejski Dzień Kontroli Prędkości – Ministerstwo Cyfryzacji informuje i przypomina. Tylko przez pierwsze trzy miesiące tego roku Polacy sprawdzali swoje punkty karne niemal 150 tysięcy razy. Nikt z tego grona nie pojawił się na komisariacie. Zrobili to online.