0607/09/2019 6 maja 2019 20 maja 2019
0607/09/2019

Resort infrastruktury w sprawie rynku przewozu osób; Hulajnogi elektryczne trafią na jezdnie i ścieżki rowerowe; Marek Dworzecki. W czym drzemie prawdziwe bezpieczeństwo; Powtarzanie znaku także po lewej stronie; Trwa Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ; Jan Szumiał. Dwukołowce w naszych ustawach; Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej; Bliżej mobilnych kontroli drogowych; Przygotowują założenia do ustawy o samorządzie; UTO: resort informuje o pracach analitycznych, niezbędnych do zainicjowania działań legislacyjnych; Tomasz Barnaś. Zabawki wyjechały na drogi; Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie; Tzw. „lex Uber” wraca do Sejmu; Senator Piotr Florek pyta Pana Ministra; Zimny łokieć i sterowanie kolanami – niebezpieczne praktyki kierowców; Prawo jazdy w smartfonie? – Ministerstwo Cyfryzacji jest technicznie gotowe; Nasze bezpieczeństwo poprawmy przez nasze zachowania. II Motocyklowy Kongres BRD o kulturze bezpieczeństwa; Zginęło 45 użytkowników motocykli (I-IV.2019); Nazwa miejscowości w języku polskim, ale też oryginalnym; Od trzech miesięcy do pięciu lat dla fałszujących drogomierze; Bądź rozważny i ostrożny!; Komisja Infrastruktury zaakceptowała senackie poprawki tzw. „lex Uber”; Poseł Józef Lassota w sprawie postępowania z pojazdami w granicach tzw. szkody całkowitej; 87% wypadków drogowych z powodu nieustąpienia pierwszeństwa! Z tej przyczyny śmierć poniosło 2177 osób!; Debata nad wykluczeniem komunikacyjnym; Tym razem MSWiA w sprawie osławionej „suszarki”; Marek Górny. PALI SIĘ! O pożarach samochodów (cz. 1); Taksówkarz wg definicji „lex Ubera”; A wypadek w nowelizacji Kodeksu karnego?; Hulajnogi wyłącznie na ścieżki rowerowe – proponuje minister Emilewicz; ITS poinformuje o szkoleniu i egzaminowaniu osób z niepełnosprawnością; Pieszy traci poczucie bezpieczeństwa; Przerwijmy ten łańcuch zdarzeń!; Nowości wydawnicze. 30 lat minęło jak kilka dni…

Rozmowy

featured_article.title
Wspólnie pracujmy nad projektem ustawy zmieniającej jakość szkolenia, a tym samym poprawiającej brd – apeluje Tomasz Matuszewski
30 lipca 2019

Tomasz Matuszewski – przewodniczący Komitetu Redakcyjnego Projektu Ustawy o Samorządzie Zawodowym Instruktorów i Egzaminatorów z zadowoleniem mówi: - Udało się odbyć pierwszą merytoryczną dyskusję, dotyczącą tego co w tym projekcie jest i powinno nadal być, a też co należy jeszcze korygować, dodawać. I tu apeluje o szerokie włączenie się do prac nad przepisami przyszłej ustawy, a tym samym wkład w poprawę jakości szkolenia i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Legislacja

featured_article.title
Nie będzie dłuższego czasowego wyrejestrowania
31 lipca 2019

Odpowiadając na pytanie o przedłużenie okresu wyrejestrowania pojazdu – tzw. sezonowe wyrejestrowanie, Rafał Weber informuje, iż uzgadniany właśnie projekt zmian w ustawie – Prawo o ruchu drogowym nie przewiduje takiej nowelizacji.

Przegląd prasy

featured_article.title
Generalny Pomiar Ruchu 2020
30 lipca 2019

Od 1965 roku, w okresach 5-letnich, na drogach krajowych prowadzone są generalne pomiary ruchu. Ostatni tego typu pomiar odbył się w 2015 roku, a kolejny będzie realizowany w przyszłym roku. GDDKiA już teraz przygotowuje się do przeprowadzenia pomiaru. 

Ogłoszenia

featured_article.title
Sara Kurlit. Ta książka jest swoistą przestrogą
31 lipca 2019

"Gdybym mogła tę książkę trzymać w ręku przygotowując się do zawodu instruktora nauki jazdy, byłabym szczęśliwym człowiekiem" - pisze Sara Kurlit w swojej recenzji książki Beaty Lewandowskiej „PSYCHOPRAKTYCZNY EGZAMIN NA PRAWO JAZDY. Fakty i mity o egzaminie państwowym z elementami psychologii, pedagogiki, etyki i humoru dla uczniów, instruktorów i egzaminatorów prawa jazdy”.