0607/09/2019 6 maja 2019 20 maja 2019
0607/09/2019

Resort infrastruktury w sprawie rynku przewozu osób; Hulajnogi elektryczne trafią na jezdnie i ścieżki rowerowe; Marek Dworzecki. W czym drzemie prawdziwe bezpieczeństwo; Powtarzanie znaku także po lewej stronie; Trwa Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ; Jan Szumiał. Dwukołowce w naszych ustawach; Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej; Bliżej mobilnych kontroli drogowych; Przygotowują założenia do ustawy o samorządzie; UTO: resort informuje o pracach analitycznych, niezbędnych do zainicjowania działań legislacyjnych; Tomasz Barnaś. Zabawki wyjechały na drogi; Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie; Tzw. „lex Uber” wraca do Sejmu; Senator Piotr Florek pyta Pana Ministra; Zimny łokieć i sterowanie kolanami – niebezpieczne praktyki kierowców; Prawo jazdy w smartfonie? – Ministerstwo Cyfryzacji jest technicznie gotowe; Nasze bezpieczeństwo poprawmy przez nasze zachowania. II Motocyklowy Kongres BRD o kulturze bezpieczeństwa; Zginęło 45 użytkowników motocykli (I-IV.2019); Nazwa miejscowości w języku polskim, ale też oryginalnym; Od trzech miesięcy do pięciu lat dla fałszujących drogomierze; Bądź rozważny i ostrożny!; Komisja Infrastruktury zaakceptowała senackie poprawki tzw. „lex Uber”; Poseł Józef Lassota w sprawie postępowania z pojazdami w granicach tzw. szkody całkowitej; 87% wypadków drogowych z powodu nieustąpienia pierwszeństwa! Z tej przyczyny śmierć poniosło 2177 osób!; Debata nad wykluczeniem komunikacyjnym; Tym razem MSWiA w sprawie osławionej „suszarki”; Marek Górny. PALI SIĘ! O pożarach samochodów (cz. 1); Taksówkarz wg definicji „lex Ubera”; A wypadek w nowelizacji Kodeksu karnego?; Hulajnogi wyłącznie na ścieżki rowerowe – proponuje minister Emilewicz; ITS poinformuje o szkoleniu i egzaminowaniu osób z niepełnosprawnością; Pieszy traci poczucie bezpieczeństwa; Przerwijmy ten łańcuch zdarzeń!; Nowości wydawnicze. 30 lat minęło jak kilka dni…

News tygodnia

featured_article.title
Korytarz życia. Aby udało się uratować każde
25 czerwca 2019

Kolejny projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (PoRD) wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. 

Legislacja

featured_article.title
Jazda na suwak – projekt ustawy w III kwartale br.
24 czerwca 2019

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów do - znanego nam - Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów dodała projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Ten - oznaczony symbolem UD547 - dotyczy tzw. jazdy na suwak.

Statystyka

featured_article.title
Będzie audyt przejść dla pieszych
7 czerwca 2019

Niestety, wciąż dochodzi do zbyt dużej liczby wypadków z udziałem pieszych na wyznaczonych przejściach. W 2018 roku, na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wypadki z udziałem pieszych stanowiły 14 proc. wszystkich wypadków. Co więcej, piesi, którzy zginęli w wypadku drogowym, stanowili aż 25,8 proc. wszystkich zabitych. Chcemy zmniejszyć te liczby, a celem jest „zero” ofiar śmiertelnych.

Przegląd prasy

featured_article.title
Kongres Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy 2019
19 czerwca 2019

14 czerwca 2019 r. w Warszawie, w historycznej, pięknej Sali „Pod Kopułą” Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odbył się Kongres Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy 2019.