0810/05/2024 5 lutego 2024
0810/05/2024

0810/05/2024

News tygodnia

featured_article.title
Będzie nowy wiceminister ds. transportu
22 maja 2024

W Ministerstwie Infrastruktury w najbliższym czasie powinno dojść do powołania nowego wiceministra. Powodem zmian jest wczorajszy wybór Pawła Gancarza - dotychczasowego (powołanego 20 grudnia 2023 r. - na stanowisko marszałka województwa dolnośląskiego. Przypomnijmy wiceminister odpowiadał za transport drogowy, drogi publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Rozmowy

featured_article.title
W czwartek spotkanie z dyrektorem Włodzimierzem Bogaczykiem
21 maja 2024

23 maja br. (czwartek) o godz. 11.00 rozpocznie się kolejne spotkanie w popularnym cyklu dostępnym w formule on-line - DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Redaktor Bożenna Chlabicz zaprosiła Włodzimierza Bogaczyka, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. Tytuł: „Szkolenie, egzamin i co dalej? O edukacji dla bezpieczeństwa”.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Krzysztof Żółtek. Sygnalizowanie na rondach
7 maja 2024

W 2021 roku w ramach DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ rozmawialiśmy o zasadach jazdy po rondzie. Była to próba oceny czy potrzebne jest doprecyzowanie zapisów prawa, aby kierowcy wiedzieli jak jeździć po rondzie? Jak wjeżdżać? Jak zjeżdżać? Jak sygnalizować? Dziś o sygnalizowaniu na rondach odważnie pisze egzaminator Krzysztof Żółtek. Wyjaśnia: - Podjąłem temat z niechęcią, ale z pewnym zamiarem. Mam głęboko nadzieję, że przynajmniej na jakiś czas ukróci to niepotrzebne dywagacje prawne i pseudoprawne. Mam też również nadzieję, że spożytkowany przez to czas przeznaczymy na bardziej istotne problemy BRD.

Legislacja

featured_article.title
Resort infrastruktury wciąż analizuje
20 maja 2024

Kiedy resort infrastruktury podejmie inicjatywę legislacyjną dla zmiany rozporządzenia z 2004 r. w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów? Na to pytanie wiceminister Paweł Gancarz niezmiennie odpowiada „są prowadzone analizy mające na celu ocenę zasadności i zakresu zmiany tabeli opłat.

Przegląd prasy

featured_article.title
Kosztowny i od 10 lat wciąż w budowie
21 maja 2024

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę - jak to oceniają - jednego z najistotniejszych dla obywateli systemów informatycznych - Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0). Przypomnijmy - od ponad 10 lat wciąż jest w budowie. Kontrolerzy oceniają, iż to system kosztowny.