0765/01/2023 2 stycznia 2023
0765/01/2023

Podsumowanie roku 2022: inwestycje drogowe; Niezmiennie w obronie godności zawodu egzaminatora - w imieniu egzaminatorów pisze Wojciech Dusza; O czym należy pamiętać, wybierając się zimą samochodem w góry? - radzi instruktor techniki jazdy, trener jazdy defensywnej Wojciech Szajnert

News tygodnia

featured_article.title
O bezpieczeństwie ruchu drogowego na Mazowszu
1 grudnia 2023

29 listopada 2023 roku w Warszawie w hotelu Leonardo Royal Warsaw 4* odbyła się konferencja Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej pn.: "Bądź bezpieczny na drodze”. Wydarzenie zdecydowanie wyjątkowe. Na sali eksperci bezpieczeństwa ruchu drogowego, działacze różnorodnych organizacji, teoretycy, praktycy, instruktorzy, egzaminatorzy, nauczyciele oraz duże grupy młodzieży szkolnej.

Rozmowy

featured_article.title
Maciej Wroński. Transport drogowy na ostrym zakręcie
30 listopada 2023

Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP) w wypowiedzi udzielonej serwisowi informacyjno-gospodarczemu „Forsal pl” oceniając, iż branża znalazła się na ostrym zakręcie precyzyjnie wymienia elementy, które doprowadziły do tej trudnej sytuacji, wśród nich wskazuje na: „coraz większą lukę na rynku wykwalifikowanych pracowników”.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Jak zabezpieczyć samochód przed zimą? (niezbędnik)
27 listopada 2023

Zbliża się zima, a wraz z nią surowe warunki na polskich drogach. Dla kierowców oznacza to nie tylko konieczność dostosowania swojego stylu jazdy, lecz także odpowiednie przygotowanie samochodu. Czy dobór opon wystarczy? A może akumulator niedomaga? Eksperci autobaza.pl wskazują, na co zwrócić uwagę.

Legislacja

featured_article.title
Zapraszamy do rozmowy o zmieniającym się rozporządzeniu
30 listopada 2023

Już wiemy, czy „Pan Minister podpisał?” rozporządzenie w sprawie egzaminowania, uzgadniana jest najdalsza data jego publikacji w Dzienniku Ustaw. Obowiązywanie z dniem 1 stycznia 2024 r. O szczegółach zmian będziemy rozmawiali w trakcie najbliższej DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ.

Statystyka

featured_article.title
Raport o stanie technicznym dróg krajowych
29 listopada 2023

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad każdego roku opracowuje raport o stanie technicznym dróg krajowych. Jego zadaniem jest wskazywanie szczegółowych danych dot. stanu nawierzchni, m.in. w zakresie aspektów mających bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Wiceminister infrastruktury apeluje do osk
30 listopada 2023

Sekretariat Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury przekazał pismo - apel podpisane przez Rafała Webera, sekretarza stanu w resorcie, a skierowane do ośrodków szkolenia kierowców. Zaskakującą jest dotychczas niepraktykowana formuła zwrócenia się do branży. Podniesiona kwestia niezwykle ważna - dotyczy funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami na drogach. Apel - o podjęcie wzmożonej aktywności edukacyjnej dotyczącej zwiększania świadomości społecznej w zakresie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami pozwoli na pokonanie barier i problemów, z jakimi na co dzień spotykają się te osoby.